Brands
Product Code: LMK50LUU
  • Product Description
    High accuracy and dustproof square flange type linear bushings
    LMK50LUU
    ▶ The LMF-L model flange is formed in four planes.
    ▶ The overall length is 192mm, the outer diameter is 80mm, the inner diameter is 50mm, the dynamic load rating is 6080N, and the static load rating is 15900N.
    ▶ The accuracy is high-end, and there are anti-vibration seals with adhesive at both ends.
    ▶ The operating temperature range is from -15°C to 80°C
    Overall length L(mm)
    192
    Basic Rated Load Rating (N)
    15900
    Eccentricity (μm)
    25
    Mass (g)
    3300
    RoHS
    10
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%